Aktuelt
02.05.18
Ny søknadsrunde for tilskudd til havnesamarbeid

Tilskot til hamnesamarbeid skal bidra til meir gods på sjø ved at konkurranseevna til sjøtransporten ovenfor veg vert styrkt gjennom auka transportkvalitet og reduserte prisar.
02.05.18
Norske Havner etablerer unik møteplass på Arendalsuken

Norske Havner har leid inn skoleskipet Sørlandet under hele Arendalsuka, og vil få en sentral plassering i hjertet av Arendal-by. - Vi ønsker å fylle skipet med masse aktivitet innenfor temaene samferdsel og maritim næring, sier prosjektleder Mathias Bernander.
02.05.18
Feiret 100 år på Fagseminaret 2018

17-19 april gikk Fagseminaret 2018 av stabelen. Med 120 deltakere, 33 havner representert og hele 9 fagsesjoner arrangert av foreningens nettverk og faggrupper i tillegg til plenumssesjonen dag 1 var Fagseminaret 2018. – Det var fantastisk å feire foreningens jubileum sammen med så mange engasjerte og dedikerte havnefolk, sier prosjektleder for fagseminaret, Johanne Solheim.
Sjekk ruter på:

Shipping betyr mye for EU-økonomien melder ECSA

Mar. 02 2017
European Community Shipowners Association (ECSA) kan melde at den Europeiske shippingindustrien sysselsatt 640 000 direkte, og bidro med 57 milliarder euro til EUs BNP i 2015.

​Legger man til hele forsyningskjeden og indirekte effekter av sysselsettingen bidrar shippingsektoren til en sysselsetting av 2,1 millioner mennesker og en BNP på 140 milliarder euro.

Dette er nøkkelfunnene i en rapport av Oxford Economics for ECSA. Hver medarbeider bidrar med 89 000 euro, som gir en produktivitet over EU-gjennomsnittet.

- De siste tallene fra Oxford Economics understreker at shippingsektoren er en solid bidragsyter til europeisk vekst og arbeidsmarked, sier Patrik Verhoeven, generalsekretær i ECSA. - Sammenlignet med 2013-tallene ser vi en beskjeden vekst både i sysselsetting og verdiskapning.​