Aktuelt
02.05.18
Ny søknadsrunde for tilskudd til havnesamarbeid

Tilskot til hamnesamarbeid skal bidra til meir gods på sjø ved at konkurranseevna til sjøtransporten ovenfor veg vert styrkt gjennom auka transportkvalitet og reduserte prisar.
02.05.18
Norske Havner etablerer unik møteplass på Arendalsuken

Norske Havner har leid inn skoleskipet Sørlandet under hele Arendalsuka, og vil få en sentral plassering i hjertet av Arendal-by. - Vi ønsker å fylle skipet med masse aktivitet innenfor temaene samferdsel og maritim næring, sier prosjektleder Mathias Bernander.
02.05.18
Feiret 100 år på Fagseminaret 2018

17-19 april gikk Fagseminaret 2018 av stabelen. Med 120 deltakere, 33 havner representert og hele 9 fagsesjoner arrangert av foreningens nettverk og faggrupper i tillegg til plenumssesjonen dag 1 var Fagseminaret 2018. – Det var fantastisk å feire foreningens jubileum sammen med så mange engasjerte og dedikerte havnefolk, sier prosjektleder for fagseminaret, Johanne Solheim.
Sjekk ruter på:

Ny søknadsrunde for tilskudd til havnesamarbeid

May. 02 2018
Tilskot til hamnesamarbeid skal bidra til meir gods på sjø ved at konkurranseevna til sjøtransporten ovenfor veg vert styrkt gjennom auka transportkvalitet og reduserte prisar.
Tilskot til hamnesamarbeid skal bidra til meir gods på sjø ved at konkurranseevna til sjøtransporten vert styrkt gjennom auka transportkvalitet og reduserte prisar.

– Det har ikkje blitt gjeve tilsegn for alle midlane som er sett av til ordninga. Det er framleis om lag 2 millionar kroner igjen. Vi annonserar derfor nå andre utlysingsrunde. Det er korte fristar i og med at prosjektet må vere avslutta innan 30. november. Vi vonar at nokon sit med gode idear til moglege samarbeidsprosjekt, og at desse vil hive seg rundt og søke om tilskot. Ta gjerne kontakt for rettleiing, vi høyrer gjerne frå dykk, oppmodar Øyvind Sandbakk i Kystverket.

Fristen for å søke er 15. mai 2018. Meir informasjon om ordninga finn du på www.kystverket.no/havnesamarbeid​